JESTEŚMY Z UW. NASZ POMYSŁ NA SZKOLNICTWO WYŻSZE!

maj 25th, 2017 by admin

Zespół Rektorski Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Doktorantów oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do debaty o nowej ustawie.

Od kilku miesięcy trwa ożywiona dyskusja w środowisku akademickim na temat przyszłości uczelni wyższych. Czas, by i studenci Uniwersytetu Warszawskiego podjęli inicjatywę i przeprowadzili debatę, która wskaże podstawowe problemy, obali mity i wytyczy kierunek zmian w obszarze szkolnictwa wyższego.

Okazją do rozmowy będzie spotkanie o nowej ustawie, współorganizowane przez władze Uniwersytetu Warszawskiego i Samorząd Studentów UW przy współpracy z Klubem Debat UW i Fundacją Polska Debatuje, do którego zapraszamy całą społeczność akademicką naszej uczelni. Będzie ono podzielone na 2 części: panel dyskusyjny oraz dyskusję
z publicznością.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

1. prof. UW dr hab. Marcin Pałys, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
  2. prof. UW dr hab. Jolanta Choińska – Mika, Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego
    ds. studentów i jakości kształcenia
  3. Piotr Muller, Dyrektor Biura Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  4. Łukasz Hnatkowski, Wiceprzewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów, członek Zarządu Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego
  5. Adam Gajek, Wiceprzewodniczący Europejskiej Unii Studentów
  6. Julia Sobolewska, Przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Debatę będzie moderował Michał Fulara - Prezes Fundacji Polska Debatuje.

Druga część poświęcona będzie dyskusji z publicznością. Każda z osób biorących udział w spotkaniu będzie mogła zabrać głos i zaproponować swoje postulaty lub skonfrontować swoje poglądy z panelistami.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 55. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja pod adresem http://nowaustawa.uw.edu.pl/debata.

Kontakt do Organizatorów:

Jan Tygielski – jan.tygielski@uw.edu.pl
Błażej Papiernik – blazej.papiernik@samorzad.uw.edu.pl

This entry was posted on Czwartek, maj 25th, 2017 at 11:53 and is filed under Informacje. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.