Samorząd Doktorantów

Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA! W chwili obecnej podstrony na naszej stronie nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer - do czasu usunięcia przyczyny problemu bardzo prosimy o korzystanie z alternatywnych przeglądarek, jak np. Chrome lub Firefox.

Stypendia doktoranckie

luty 28th, 2008 by admin

Stypendia doktoranckie przyznawane są tylko doktorantom studiującym w trybie stacjonarnym, nie będącym zatrudnionym poza UW na cały etat. Niestety nie oznacza to, że każdy doktorand “dzienny” dostaje to stypendium. Stypendium doktoranckie pomimo, iż przyznawane jest przez Rektora UW, to w rzeczywistości wypłacane jest z funduszy danego wydziału do którego przynależy doktorant. Dlatego też nie wszyscy doktoranci stacjonarni otrzymują to stypendium (lub otrzyumują w mniejszej kwocie niż ustawowa 1045 zł), gdyż nie wszystkie wydziały mają środki finansowe na te stypendia. Podsumowując, bardziej “zamożne” wydziały wypłacają to stypendium a te mniej “zamożne” niestety nie. Przestrzegamy “nowych” doktorantów, że próba wywalczenia tego stypendium na wydziale gdzie nie jest przyznawane na pewno zakończy się niepowodzeniem :(

This entry was posted on Czwartek, luty 28th, 2008 at 00:06 and is filed under Stypendia. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.