Nabór artykułów do trzeciego numeru „Acta Humana”

grudzień 12th, 2011 by admin

Redakcja czasopisma „Acta Humana”,

działająca w ramach Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie

zaprasza wszystkich doktorantów oraz pracowników naukowych
do publikowania:

• artykułów naukowych z dziedziny humanistyki,
  • recenzji książek wydanych nie później niż na dwa lata przed zamknięciem numeru,
  • sprawozdań z imprez naukowych, które odbyły się na rok przed zamknięciem numeru.

Redakcja ogłasza nabór artykułów do trzeciego numeru „Acta Humana”,
którego temat przewodni brzmi:

„Tajemnice rzeczywistości”

Formułując taki tytuł, chcielibyśmy zasugerować poruszenie tematów takich, jak:

• zjawiska nadprzyrodzone, niewyjaśnione;
  • magia, okultyzm;
  • diabły, czarownice, wampiry itp.;
  • patologie, zbrodnie, choroby;
  • zagadki historii, polityki.

Formuły te nie zamykają kręgu tematycznego, a mają jedynie wskazać kierunek poszukiwań badawczych. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.

Artykuły należy nadsyłać do 31 stycznia 2012 roku na adres redakcji lub drogą mailową.

Recenzje oraz sprawozdania przyjmujemy do 30 kwietnia 2012 roku.

Autorów prosimy o zapoznanie się z Regulaminem czasopisma i wymogami edytorskimi dostępnymi na naszej stronie internetowej www.doktoranciwh.umcs.lublin.pl w zakładce „Acta Humana”.

Siedziba redakcji:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, 20–031 Lublin, pl. M. Curie-Skłodowskiej 4a/12

Kontakt mailowy:
redakcja.actahumana@poczta.umcs.lublin.pl
naczelna.actahumana@poczta.umcs.lublin.pl

Serdecznie zapraszamy!!!

This entry was posted on Poniedziałek, grudzień 12th, 2011 at 17:13 and is filed under Informacje. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.