Samorząd Doktorantów

Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA! W chwili obecnej podstrony na naszej stronie nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer - do czasu usunięcia przyczyny problemu bardzo prosimy o korzystanie z alternatywnych przeglądarek, jak np. Chrome lub Firefox.

Archive for maj, 2012

Konkurs: Europejski ład gospodarczy w 2020 roku

maj 30th, 2012 by admin

Masz pomysł jak wyglądać będzie europejski porządek gospodarczy za kilka lat, jaki jest najbardziej realny scenariusz kryzysu w strefie euro oraz optymalny model stosunków w Europie dla zabezpieczenia interesów gospodarczych Polski?

Zapraszamy do podzielenia się swoją wizją i wzięcia udziału w organizowanym przez Instytut Sobieskiego w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK S.A. konkursie p.t. Europejski ład gospodarczy w 2020 roku. Konkurs skierowany jest do ekonomistów, prawników, politologów, socjologów czy filozofów polityki, zarówno ze środowiska akademickiego jak i praktyków. Niemniej jednak posiadanie wspomnianego wykształcenia kierunkowego nie jest wymogiem formalnym.

Nagrody w konkursie wynoszą odpowiednio:

I - 10 tys. zł (netto)

II – 8 tys. zł (j.w.)

III – 5 tys. zł (j.w.)

Wyróżnienia – do 1 tys. zł (j.w.)

Nagrodzone prace będą ponadto opublikowane w dedykowanym problematyce wydawnictwie.

Prace można nadsyłać do 17 września 2012 r.

Zobacz regulamin konkursu Europejski ład gospodarczy w 2020 roku na stronie IS:

http://www.sobieski.org.pl//panel/plugins/newsy/files/Regulamin_konkursu_Europa_2020_n.pdf.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Sobieskiego pod numerem telefonu 0 22 826 67 47.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom, licząc na wiele ciekawych prac!

Zespół IS

Category: Informacje | No Comments »

oferta dla doktorantów - Marie Curie project

maj 15th, 2012 by admin

Dzień dobry,

Przesyłam ciekawą ofertę Pracy w projekcie Initial Training Networks Marie Curie dla doktorantów, doktorów. Konsorcjum kilku instytucji w różnych krajach oferuje miejsca Pracy przy projekcie w tych krajach (UK, Dania, Niemcy, Francja, Islandia, Norwegia, Włochy). Link http://www.see.leeds.ac.uk/minsc/

Pozdrawiam,

Monika Kornacka

Centrum Informacji dla Naukowców Euraxess Warszawa

Krajowy Punkt Kontaktowy

Programów  Badawczych UE

Category: Informacje | No Comments »

Konkurs KNF na najlepszą pracę doktorską

maj 15th, 2012 by admin

Witam,

Uprzejmie informujemy, iż trwa konkurs o nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego za najlepsza pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiej nauki w zakresie rynku finansowego. W I edycji konkursu mogą wziąć udział autorzy prac doktorskich napisanych w języku polskim, na podstawie których nadano stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych lub doktora nauk prawnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w terminie 1 stycznia – 31 grudnia 2011 roku.

Autor najlepszej pracy doktorskiej otrzyma przyznawaną przez Kapitułę Konkursu, powoływaną przez Przewodniczącego KNF, nagrodę pieniężną w wysokości piętnastu tysięcy złotych brutto.

Termin nadsyłania prac mija 15 sierpnia br. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej instytucji:
http://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/edukacja/konkurs_praca_doktorska.html

Z poważaniem,

Anna Malesa

Category: Informacje | No Comments »

Spotkanie w IBIB PAN 14 maja

maj 10th, 2012 by admin

Szanowni Państwo,

Przesyłam informacje o dniu informacyjnym Marie Curie Actions Road Show, który odbędzie się 14 maja w IBIB PAN w Warszawie. Proszę o przekazanie informacji również osobom z zagranicy,  jako że spotkanie będzie w całości prowadzone w j. angielskim. Na spotkaniu będzie przedstawicielka Komisji Europejskiej zajmująca się Akcjami Marie Curie oraz – co jest szczególne interesujące – przedstawiciele zagranicznych instytucji badawczych z 6 krajów europejskich występujących jako instytucje goszczące w projektach Marie Curie.

Informacje o wydarzeniu i rejestracja na stronie: http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/i.html?id=4664 .

Dziękuję i zapraszam!

Category: Informacje | No Comments »