Samorząd Doktorantów

Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA! W chwili obecnej podstrony na naszej stronie nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer - do czasu usunięcia przyczyny problemu bardzo prosimy o korzystanie z alternatywnych przeglądarek, jak np. Chrome lub Firefox.

Archive for listopad 22nd, 2011

“Program Innowacja i Wiedza” -bezpłatne szkolenia

listopad 22nd, 2011 by admin

Ponad 100 godzin bezpłatnych szkoleń biznesowych!

Zapraszamy studentów, absolwentów i pracowników naukowych z Mazowsza do wzięcia udziału w I turze szkoleń projektu “Program Innowacja i Wiedza”(PIW).

Rekrutacja potrwa do 25 listopada br.

„Program Innowacja i Wiedza” to cykl szkoleń, których celem jest wsparcie studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Mazowsza, w tym osób niepełnosprawnych z tego regionu, w samodzielnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Podczas czterech modułów tematycznych uczestnicy szkolenia wspólnie z praktykami i ekspertami biznesu dopracowują swoje pomysły biznesowe, otrzymują wiedzę z obszaru ekonomii, finansów, marketingu oraz biorą udział w szkoleniach motywacyjnych i treningach kreatywności.

Korzyści udziału w programie

 • Ponad 100 bezpłatnych godzin szkoleń w formie wykładów i warsztatów
 • Doradztwo indywidualne
 • Szeroki zakres tematyczny spotkań
 • Kontakt z trenerami i praktykami biznesu
 • Opracowanie profesjonalnego biznesplanu, będącego podstawą w ubieganiu się o dofinansowanie oraz w pozyskiwaniu inwestorów
 • Szkolenia uzupełniające w formie e-learning
 • Szansa na zrealizowanie marzenia o własnej firmie
 • Wykorzystanie technik multimedialnych i audiowizualnych podczas zajęć
 • Odpowiednie wyposażenie sal oraz sprzęt dla osób niepełnosprawnych

W jaki sposób zapisać się na szkolenia

Wystarczy wejść na stronę www.innowacjaiwiedza.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na stronie projektu znajdują się także tematy szkoleń oraz aktualny harmonogram spotkań. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły w plikach:

program-innowacja-i-wiedza_press-packzaakceptowany

piw_artykul_sponsorowany_ogolny_zaakceptowany

oraz pod linkiem:

www.innowacjaiwiedza.pl

Dodatkowych informacji udziela
Katarzyna Matuszewska-Jagiełło; Agencja JUSTA PR
tel. kom. 530 441 450; e-mail: k.matuszewska@justapr.pl

Category: Informacje | No Comments »

„Akademia Wiedzy” -bezpłatne szkolenia

listopad 22nd, 2011 by admin

Wykreuj z nami swój biznes!

Ruszyła rekrutacja do I etapu bezpłatnych szkoleń biznesowych prowadzonych w ramach projektu „Akademia Wiedzy”. W programie ponad 100 godzin warsztatów dających uczestnikom praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące prowadzenia własnej firmy.

Rekrutacja trwa do 25 listopada br.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Akademia Wiedzy to:

 • ponad 100h bezpłatnych warsztatów i praktycznej wiedzy
 • udział ekspertów i praktyków z obszaru zakładania własnej firmy
 • inspiracja do pierwszego kroku w biznesie

Warto wziąć udział w szkoleniach, ponieważ…

„Akademia Wiedzy” to wyjątkowy program szkoleń stworzony z myślą o młodych osobach, które chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość i planują założenie własnej firmy. W ramach projektu zaplanowane jest ponad 100 godzin warsztatów prowadzonych przez praktyków i ekspertów biznesu, którzy podczas kolejnych spotkań pomagają uczestnikom szkolenia doprecyzować ich pomysły biznesowe, przekazują wiedzę m.in. z obszaru marketingu, finansów, negocjacji, zarządzania oraz prawa.

Kto może wziąć udział w szkoleniach

W projekcie „Akademia Wiedzy” mogą wziąć udział studenci, absolwenci, którzy ukończyli uczelnie nie dłużej niż rok temu, doktoranci oraz pracownicy naukowi z województwa mazowieckiego. Organizatorzy szkolenia są również przygotowani na udział osób niepełnosprawnych, gdyż lokalizacja szkoleń i sprzęt komputerowy został dostosowany do potrzeb tej grupy. Szkolenia skierowane są do ludzi młodych, aktywnych, którzy zakładając własną firmę chcą być niezależni, samodzielni, ale przede wszystkim pragną zdobyć wiedzę, która ułatwi im start w biznesie.

W jaki sposób zapisać się na szkolenia

Wystarczy wejść na stronę www.akademiawiedzy.com.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na stronie projektu znajduje się także program szkoleń, zasady uczestnictwa oraz aktualny harmonogram zjazdów.

Szczegóły w plikach:

awpress

awartykul

oraz pod linkiem:

www.akademiawiedzy.com.pl

Dodatkowych informacji udziela
Katarzyna Matuszewska-Jagiełło
Agencja JUSTA PR
tel. kom. 530 441 450
e-mail: k.matuszewska@justapr.pl

Category: Informacje | No Comments »

Nabór do Akademickiego Inkubatora Technologicznego (AIT)

listopad 22nd, 2011 by admin

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że do 31 stycznia 2012 roku trwa nabór do Akademickiego Inkubatora Technologicznego (AIT).

 1. Oferta skierowana jest do nowopowstałych przedsiębiorstw wykorzystujących potencjał Uniwersytetu Warszawskiego, a w szczególności do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników UW. Za nowopowstałe firmy uważa się takie, które działają na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy.
 2. Przedsiębiorstwo starające się o przyjęcie do AIT przedstawia Radzie AIT biznes plan działalności oraz, na wniosek Rady AIT, dodatkowe informacje lub dokumenty dotyczące działalności firmy.
 3. Maksymalny czas korzystania z pomieszczeń oraz usług AIT wynosi 24 miesiące.

Projekt ma na celu pobudzać przedsiębiorczość akademicką i prowadzić do lepszego transferu wiedzy z uczelni do gospodarki.


Szczegóły pod linkiem:

http://www.uott.uw.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=479

Biznes plan działalności firmy należy przesłać do dnia 31 stycznia 2012 na adres e-mail:

ejuszczyszyn(at)uott.uw.edu.pl.

Zapraszamy!

Category: Informacje | No Comments »

Konferencja “Jak uczyć skutecznie”

listopad 22nd, 2011 by admin

“Jak uczyć skutecznie?”

II Konferencja w ramach Programu doskonalenia nauczycieli akademickich UW projektu “Nowoczesny Uniwersytet”.

Serdecznie zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 16 grudnia 2011 roku w Budynku Starej Biblioteki UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom związanym ze skutecznym nauczaniem i samokształceniem oraz oczekiwaniom studentów względem zajęć oferowanych im na studiach. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję brać udział w pracach grup zadaniowych, prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych UW oraz szkoleniowców i zobaczyć jakie metody można zastosować podczas nauczania rożnych bloków tematycznych.

Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego, który koordynuje Programu doskonalenia nauczycieli akademickich UW projektu “Nowoczesny Uniwersytet - kompleksowy program wsparcia dla doktorantów i kadry dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego”.
Informacje na temat Programu znajdują się na stronie projektu Nowoczesny Uniwersytet www.nuw.uw.edu.pl oraz na stronie Uniwersytetu Otwartego UW www.uo.uw.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W imieniu organizatorów,
Dorota Pistor
Program Doskonalenia Nauczycieli Akademickich UW
Projektu “Nowoczesny Uniwersytet”

Category: Informacje | No Comments »