Samorząd Doktorantów

Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA! W chwili obecnej podstrony na naszej stronie nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer - do czasu usunięcia przyczyny problemu bardzo prosimy o korzystanie z alternatywnych przeglądarek, jak np. Chrome lub Firefox.

Archive for listopad 14th, 2011

Stypendium w kwocie 3000 zł miesięcznie

listopad 14th, 2011 by admin

Fundacja Przedsiębiorczości Akademickiej wraz z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN ogłaszają nabór na roczne stypendium w kwocie 3 000 zł miesięcznie.

Regulamin określający zasady przyznawania stypendiów oraz potrzebne formularze dostępne są na stronie
www.fpa.org.pl lub www.nencki.gov.pl.

Szczegóły znajdziecie Państwo również w pliku (zaproszenie).


Termin nadsyłania aplikacji 30 listopada 2011r.

Z poważaniem
Ewa Świerczyńska

Category: Informacje | No Comments »

Seminarium z cyklu „Komentarze politologiczne”

listopad 14th, 2011 by admin

Ośrodek Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

ma zaszczyt zaprosić na seminarium z cyklu „Komentarze politologiczne”:

Polska po wyborach

Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2011 r. w godzinach od 14.30 do 16.30, w sali nr 308 (III piętro), na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Tematyka dyskusji:

1. Gdzie ten elektorat?

– dr Mikołaj Cześnik (PAN, SWPS)

2. Jaka jest kondyncja partii politycznych?

– dr Anna Materska-Sosnowska (OAP UW)

3. Czy to już Marketing 3.0?

– dr Olgierd Annusewicz (OAP UW)

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w seminarium poprzez wiadomość na adres biuro@oapuw.pl.

Ideą cyklu „Komentarze politologiczne” jest analizowanie bieżących problemów politycznych, gospodarczych i społecznych w gronie ekspertów – politologów, prawników, ekonomistów. Podczas każdego z seminariów – adresowanych do przedstawicieli administracji publicznej, mediów oraz organizacji pozarządowych – eksperci OAP będą prezentować krótkie analizy aktualnych tematów będących (lub takich, które być powinny) w centrum zainteresowania opinii publicznej. Naszą misją będzie stymulowanie publicznej debaty na najważniejsze kwestie oraz zaprezentowanie ich z perspektywy politologicznej.

Category: Informacje | No Comments »

Warsztaty Young Crew 26-27 Listopada

listopad 14th, 2011 by admin

Warsztaty Young Crew 26-27 Listopada

Warszawa

Tegoroczne Warsztaty Young Crew Polska odbędą się w dniach 26-27 listopada w Warszawie. Piąta już edycja spotkań podejmie zagadnienia związane z zarządzaniem projektami  - zakresem kierownictwa i udziałem w projektach. Na dwa dni warsztatów złoży się 8 bloków tematycznych, podejmujących miękkie i twarde techniki projektowe. Wizyta światowej sławy prelegenta pozwoli poznać międzynarodowe podejście do kierowania projektami, a już w trakcie konferencji nie zabraknie nawiązania do zmieniającej się skali wielkości projektów.

Najmocniejszymi stronami naszego przedsięwzięcia są niezwykle doświadczeni wykładowcy oraz młodzi ludzie – uczestnicy Warsztatów YC. Dzięki gościom z różnych stron naszego kontynentu, słuchacze mają możliwość zdobycia nieocenionej wiedzy, doświadczenia oraz poznanie autorytetów w dziedzinie zarządzania projektami.

W tym roku swoją obecnością zaszczyci nas sam Tom Taylor, aktywny vice-prezydent Association for Project Management (APM). Autor wielu publikacji z dziedziny project management, jest też między innymi założycielem Buro Four, ambasadorem PMForum oraz profesorem kilku brytyjskich uczelni. Jego wiedza, renoma i energia z pewnością zachwycą adeptów zarządzania, a jego wykład o zarządzaniu kryzysowym zapowiada się niezwykle ciekawie.

O efektywności zespołu opowie uznany szkoleniowiec, absolwent studiów MBA SGH i autor The Why Method, Tomasz Mnich. Prowadził on zmiany organizacyjne na rynkach USA, Europy Zachodniej oraz Wschodniej przez ponad 10 lat, obecnie wydaje też polską edycję Leadership Excellence. Zagraniczna praktyka, pasja oraz charyzma Pana Tomasza bez wątpienia zainspirują uczestników wykładu.

Warto również zaznaczyć, że warsztaty poprowadzą również m.in. Michał Słupski z Krzysztofem Krzyżanowskim oraz delegat PricewaterhouseCoopers. Doświadczeni Project Managerowie krok po kroku zreferują proces „od celów do harmonogramu”. Reprezentant PwC, jako firmy świadczącej profesjonalne usługi doradcze oraz stawiającej na relacje z ludźmi i rozwój, opowie zaś o modelu Belbina.

Ci wykładowcy to oczywiście nie wszyscy, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.  Jako organizatorzy Warsztatów YC zapewniamy uczestnikom prawo wyboru tematów wykładów oraz warsztatów. Co ważne, bloki warsztatowe podzielone są na poziom średniozaawansowany i zaawansowany, również z tematami zajęć do wyboru. Warto wspomnieć też o imprezie integracyjnej kończącej pierwszy dzień spotkań oraz profesjonalnie przygotowanej grze strategicznej rozpoczynającej dzień drugi.

Strona internetowa warsztatów:

http://www.warsztaty2011.spmp.org.pl/

Profil Facebook:

http://www.facebook.com/youngcrew.poland

Category: Informacje | No Comments »