Samorząd Doktorantów

Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA! W chwili obecnej podstrony na naszej stronie nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer - do czasu usunięcia przyczyny problemu bardzo prosimy o korzystanie z alternatywnych przeglądarek, jak np. Chrome lub Firefox.

Archive for kwiecień 13th, 2011

IX Letnie Seminarium Języka i Kultury JIDYSZ

kwiecień 13th, 2011 by admin

Centrum Kultury Jidysz Fundacji Shalom zaprasza wszystkich miłośników języka jidysz,  artystów, studentów i badaczy historii i kultury żydowskiej oraz stosunków polsko-żydowskich na trzytygodniowe spotkanie z językiem żydowskim oraz z żydowską historią, literaturą, kulturą i sztuką, które odbędzie się w Warszawie w dniach 4–22 lipca 2011.

Wśród wykładowców i prowadzących warsztaty:

  • prof. Abraham Lichtenbaum (IWO, Argentyna), 
  • dr Gilles Rozier (Parizer Jidisz-Center, Francja), 
  • Rafael Goldwaser (LufTeater, Francja),
  • dr Karolina Szymaniak (Centrum Kultury Jidysz).

W programie: lektorat języka jidysz oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe (tutorial), konwersacje, warsztaty (warsztat teatralny, piosenki, fotografii, gotowania, kaligrafii, przekładu, czytania rękopisów), wykłady, projekcje filmów, spotkania z natywnymi mówcami języka jidysz, wycieczki z przewodnikiem oraz wspólny szabat.

Wysłanie zgłoszenia do 22 maja 2011 na adres Centrum Kultury Jidysz lub na adres: jidysz@shalom.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej informacji pod linkiem:

http://jidyszland.pl/index.php/pl/seminarium-letnie .

Category: Informacje | No Comments »